KONFIGURACYJNA BAZA DANYCH, CMDB - PRZEGLĄD WPROWADZAJĄCY

Rejestrowanie wszystkich obiektów w konfigurowalnej przez użytkownika bazie danych.

Potężne narzędzie o wysokiej wartości

Stworzenie kompletnej bazy danych obiektów firmowych, zawierającej wszystkie niezbędne dane i odnośniki, jest wyzwaniem nawet dla zespołu informatyków. Nawet jeśli im się to uda, łatwo może się okazać, że wkrótce struktura będzie wymagała modyfikacji, pojawią się nowe typy obiektów lub nowe dane. Wszystko to sprawia, że programowanie wysokiej jakości bazy danych jest kosztowne i czasochłonne.

Drugą opcją jest skorzystanie z CDESK, który oferuje Tobie bazę danych konfiguracji (Configuration Management Database – CMDB), spełniającą wymienione kryteria.

Wszystkie obiekty jak na dłoni. Tak szczegółowe, jak potrzebujesz.

CMDB to zaawansowana ewidencja wszystkich obiektów, których używasz do świadczenia swoich usług. Obiekty, gdziekolwiek się znajdują, są na wyciągnięcie ręki – komputery, maszyny, wszelkie urządzenia, budynki, zakłady, miejsca pracy i wszystko inne. Wraz z dokumentacją, umowami, historią napraw i wszelkimi innymi informacjami, które chcesz śledzić na temat obiektów. Dodatkowo, można powiązać obiekty z innymi elementami biznesu – wymaganiami, harmonogramem zadań, SLA/SLO, itp.

Zaprojektuj niestandardową bazę danych

Unikalną zaletą bazy danych konfiguracji CDESK jest jej elastyczność. Brak ograniczeń w zakresie predefiniowanych szablonów i wstępnie zaprogramowanych pól. Masz możliwość tworzenia własnych grup i typów obiektów, pól niestandardowych. Możesz ustawić uprawnienia, zarządzać SLA i SLO dla każdej grupy lub typu obiektu. I to wszystko bez żadnej wiedzy programistycznej.

Bez specjalisty od baz danych stworzysz strukturę danych dokładnie dopasowaną do Twojej firmy. To siła, która sprawia, że ​​CDESK jest wyjątkowy.