Własny serwer CDESK możesz zainstalować samodzielnie

18. września 2022

Własny serwer CDESK możesz zainstalować samodzielnie

Użytkownicy CDESK, którzy wolą mieć własny serwer on-premises, mają już możliwość samodzielnej instalacji serwera. Na naszej stronie opublikowaliśmy pakiet instalacyjny, który pozwala na wygodne zainstalowanie CDESK na Twoim serwerze. Wsparcie będzie potrzebne tylko przy potwierdzaniu licencji i aktywacji zdalnej aktualizacji. Pakiet instalacyjny można znaleźć na stronie pobierania. Dołączamy do niego również szczegółowe instrukcje.

Przygotowaliśmy również filmy instruktażowe, aby jak najłatwiej przeprowadzić instalację.

Oprócz samej instalacji, tutorial pokaże jak stworzyć serwer wirtualny, jak zainstalować system operacyjny Rocky Linux z podstawowym serwerem CDESK/CM. W tutorialu znajdziesz procedurę zakładania domeny, certyfikatów, maili.

Samouczek kończy się na wstępnych ustawieniach w aplikacji, takich jak utworzenie administratora dla środowiska CDESK i podstawowe dostosowania wizualne. Na przykład ustawienie logo lub zmiana tła ekranu logowania. 

Aby otrzymywać aktualizacje, musisz połączyć swój serwer z naszym repozytorium Azure DevOps hostowanym w naszym środowisku On-Premises. Aby to zrobić, należy udostępnić jednorazowo naszemu personelowi swój serwer poprzez konsolę SSH na około 10 minut. Połączenie może być również realizowane poprzez udostępnienie ekranu z konsolą SSH.

Dlaczego.

W razie jakichkolwiek problemów, prosimy o kontakt z naszym wsparciem..